ОПУБЛІКОВАНА ПРАЦЯ ОЛЕГА МИКУЛИЧА

 
 

ОПУБЛІКОВАНА ПРАЦЯ ОЛЕГА МИКУЛИЧА

Власна інформація. [Микулич О.] Поповнимо музей новими експонатами. // „Нафтовик Борислава” № 18 (7826), 05.03.2008 р. – С. 2.Власна інформація. [Микулич О.] Поповнимо музей новими експонатами. // „Нафтовик Борислава” № 18 (7826), 05.03.2008 р. – С. 2.

© Усі права застережено. При копіюванні чи передруку обов’язкове посилання на автора.

Поповнимо музей новими експонатами

Музей нафтової і газової промисловості України вперше був створений рішенням виконавчого комітету Бориславської міської ради від 15 листопада 1972 р. Відкритий 30 грудня 1972 р. у приміщенні Палацу культури нафтовиків. Згідно паспорту, станом на 1973 р., у музеї налічувалося 502 одиниці (шт.) загальних фондів, з них 272 – основних. Музеєм завідував на громадських засадах інженер-нафтовик Ярослав Мирка, з 1973 р. завідуючий у м. Бориславі лабораторією науково-промислових досліджень нафтовидобутку інституту "Укрдіпрондінафта", кандидат технічних наук. Та наприкінці 1980-х початку 1990-х рр. музей фактично не діяв, і частина експонатів була втрачена. І хоча музей офіційно (формально) діяв до 1995 р., де ще було 182 одиниці загальних фондів, з них 72 – основні, то майже усі вони згодом перейшли до фондів міського історико-краєзнавчого музею.
Згідно пропозиції Української нафтогазової академії з жовтня 1998 р., – з ініціативи академіка УНГА, доктора геолого-мінералогічних наук Ґеоргія Бойка (1933-2002), за підтримки працівників та керівництва НГВУ "Бориславнафтогаз" ВАТ "Укрнафта" – начальника Ігоря Копача (лист від 03.11.1998 р.), згідно ухвали загальних зборів УНГА від 18 березня 1999 р. (пункт 2.3), проектних пропозицій НТЦ "Нафтогазбудпроект" з 2001 р., та на підставі рішення правління ВАТ "Укрнафта" за № 3 від 28 січня 2003 р., музей почав відроджуватися і наново створюватися завдяки роботі ентузіастів: Михайла Данчишака – громадського директора, Михайла Романяка – заступника директора з наукової роботи, Олега Микулича і Любомира Михалевича – наукових співпрацівників та Романа Бея – головного хранителя. Станом на 1 червня 2006 р. основні музейні фонди становили 83 одиниці. Та повна і значна діяльність музею розпочалася після його реєстрації 21 вересня 2006 р. в управлінні культури та туризму Львівської облдержадміністрації, як громадський музейний заклад України.
Музей знаходиться у приміщенні будівлі НГВУ "Бориславнафтогаз" в м. Бориславі, на вул. Карпатська Брама, 26, (п'ятий поверх). Загальна площа музею – 21,42 м², охороняється відомчою охороною та обладнаний охоронно-пожежною сигналізацією. Громадський директор – Михайло Данчишак, заступник директора з наукової роботи – Михайло Романяк, наукові співпрацівники – Олег Микулич та Любомир Михалевич, головний хранитель Ірина Куротчин та співробітники Олег Ридзанич і Роман Бей.
Музейні зібрання складаються з основного та науково-допоміжного фонду. Станом на 01.01.2008 р. загальна кількість одиниць збереження становить бл. 500 шт. – речові знахідки, оригінальні інструменти, пристрої та обладнання, діючі макети-експонати, предмети побуту нафтовиків, рукописні та друковані документи (бібліографічна картотека, листи, довідки, карти, плани, накази, посвідчення та ін.), ліхтарі та нафтові (гасові) лампи ХХ ст., фотографії, друкована продукція (поштові листівки, книги, фотоальбоми, буклети, календарі, статті в часописах та наукових виданнях, афіші, плакати), сувенірна продукція, образотворчі пам'ятки (картини, малюнки, графіка, портрети та ін.), фалеристичні, філателістичні та нумізматичні матеріали.
Згідно концепції та первинного проекту, ще з 2001 р., музейний комплекс планується створити в смт. Східниці, на території трьох ділянок, загальною площею 8,42 га, де ще є діючі старі виробничі приміщення, промислові об'єкти та технічні експонати. Серед них – приміщення колишньої контори з 1920 р., будівля кузні, діюча механічна майстерня та устаткування (керати) з початку ХХ ст. Адже, ще з 1858 р. у Східниці здійснюється промисловий видобуток нафти, а з 1896 р. видобуток та промислове використання й газу. Цьому також сприяє бальнеологічно-курортний статус смт. Східниці.
Будемо разом робити добру справу. Поновимо Музей нафтової і газової промисловості України новими експонатами.

P.S. Tел.: директора (03-248) 5-02-44; музею (03-248) 4-05-58. E-mail: muzej@meta.ua

© Усі права застережено. При копіюванні чи передруку обов’язкове посилання на автора.


  Создан 13 мар 2008    Комментарии       
  Имя или Email


  При указании email на него будут отправляться ответы
  Как имя будет использована первая часть email до @
  Сам email нигде не отображается!
  Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
free counters Locations of visitors to this page Погода в Україні